Tartsa otthonát kényelmesen és energiahatékonyan a modern hőszivattyúval! Az elmúlt években sok lakástulajdonos elkezdett zöld klímaberendezési megoldást keresni. Ennek eredményeként a hőszivattyús technológia jelentős népszerűségre tett szert a légkondicionálók és a hagyományos fűtési rendszerek alternatívájaként. De hogyan is működnek valójában? Nézzük meg!
Kiváló megoldás a hőszivattyú ezért keresse fel a fisherklima.hu weboldalt ahol többet tudhat meg ezekről és az árakat is megtalálhatja ha önt éppen ez érdekelné. A hőszivattyúk elektromos energiát és hűtőközeget használnak fel, hogy elnyeljék és átadják a hőt egyik helyről a másikra. Két fő komponensből állnak: párologtatóból és kondenzátorból. Megfelelő működés esetén a hőszivattyúk energiatakarékos megoldást jelentenek, amely meleg vagy hideg levegőt képes keringtetni a lakásban. A hőszivattyúk egy beltéri egységből és egy kültéri egységből állnak. A kültéri egység hasonlít a légkondicionáló rendszer kompresszorához, míg a beltéri egység kezeli a házon belüli levegőátadást. Mind a beltéri, mind a kültéri egységek különböző részkomponenseket tartalmaznak, például kondenzátor tekercseket és párologtató tekercseket. Nézzük meg közelebbről a hőszivattyú fő alkotóelemeit. A kültéri egység tekercsével rendelkezik, amely attól függően kapcsolja át a funkciókat, hogy a lakástulajdonosok hőszivattyújukkal fűtik vagy hűtik otthonukat.
A speciális tekercs fűtő üzemmódban elpárologtató tekercsként, hűtési üzemmódban kondenzátor tekercsként működik. A kültéri egység ventilátora levegőt fúj a házon kívülről és a tekercs felett, hogy hőátadást hozzon létre. A beltéri egység, amelyet általában légkezelőnek is neveznek, tekercset és ventilátort is tartalmaz – a tekercs ugyanúgy működik, mint a kültéri egység. Amennyiben többet tudna meg nézzen be a fisherklima.hu weboldalra.